Tipy na stěhování v pohodě

Na stěhování do nového se nejspíš velmi těšíte. Na co se netěšíte, je jistě balení, vybalování, organizace stěhování vůbec. Sám proces stěhování a jeho realizace může být samý stres. Od pečlivého zabalení všech věcí až po zbavení se těch starých, naplánování stěhování, zrušení služeb ve vašem starém domově a jejich přihlášení ve vašem novém domově… Můžete pořád myslet na to, že se určitě něco pokazí nebo zcela “vymkne kontrole”...

Nedělejte si starosti a přečtěte si rady, které vám pomohou přestěhovat se v pohodě.

1. Pečlivě plánujte datum stěhování

Důkladně si vyberte den stěhování. Ujistěte se, že to dává největší smysl pro všechny zúčastněné. Stěhováci jsou obvykle nejvíce zaneprázdnění o víkendu a na začátku či na konci každého měsíce, dále v létě a o prázdninách. Pokud můžete s datem stěhování více hýbat, můžete si zajistit lepší podmínky, včetně ceny stěhování. Pokud se stěhujete do bytového domu, zjistěte, zda se ve stejný den nebude stěhovat někdo jiný.

2. Sestavte si harmonogram stěhování

Seřaďte si své úkoly podle pořadí a času do seznamu seznamu. Ujistěte, že jste na nic nezapomněli. Jděte den po dni, pokoj po pokoji. Zvažte, které úkoly můžete delegovat na jiné členy rodiny nebo třeba i kamarády. Dejte jim to vědět a ujistěte se, že budou schopni a ochotni je splnit.

3. Rozvrhněte si předem nábytek

Ujistěte se, že se vaše vybavení vejde do vašeho nového domova - a projde skrz dveře. Poslední věcí, kterou chcete udělat, je investovat čas, peníze a úsilí do stěhování nábytku ze starého domu do nového, jen abyste zjistili, že se nehodí nebo nevejde. Zabraňte nepříjemnostem změřením nábytku a prostoru, ve kterém chcete bydlet v novém domě.

4. Použijte věci z domácnosti jako stěhovací krabice

Kufry, batohy, cestovní tašky, čisté odpadkové koše a koše na prádlo mohou posloužit jako přepravky ...

5. Stěhovací krabice jasně označte

Urychlete a urychlete si vybalování v novém domově tím, že označíte krabice informací o místnosti, do které patří, a tím, co obsahují.

6. Balte do pytlů na odpadky oblečení rovnou na ramínku

Složení oblečení z ramínek, skládání a balení, pak vybalení a opětovné zavěšení … Vynechejte to a ušetřete si čas a energii tím, že budete balit oblečení rovnou na ramínkách. Svažte ramínka (aby se vám nepropletly) spolu s oblečením k sobě a poté použijte pytel na odpadky jako tašku k ochraně oblečení.

8. Nafoťte si co nejvíc

Vyfoťte si zapojení kabelů K TV, PC, repro sestavě atd., abyste je mohli opět snadno zapojit v novém domově.

9. Organizer i s příbory zabalte do strečové folie

Není nutné vyndávat příbory z organizérů. Celý organizér I s příbory pevně a bezpečně zabalte do folie nebo igelitu a stěhujjte je jednoduše spolu.

10. Stěhování berte jako příležitost zbavit se nepotřebných věcí

Stěhování je ten pravý čas k vytřídění vašeho vybavení a vašich věcí. Rozhodněte se, co zůstane, co je třeba prodat či věnovat a co půjde na skládku.