Co při stěhování domácnosti nebalte a nechte si po ruce

Než začnete před stěhováním svou domácnost balit, přečtěte si tento článek. Je důležité, abyste pochopili, které položky můžete a které byste neměli zabalit a předat ke stěhování stěhovákům a které byste si měli nechat po ruce, protože byste je mohli potřebovat. Jde jednak o to, aby byla zajištěna bezpečnost při přepravě a manipulaci jak pro stěhováky tak případně i pro danou položku. Některé věci je zase třeba raději přenechat k zabalení stěhovákům, kteří mají větší praxi. Prostě při stěhování je  plno věci, které nesmíte zapomenout zabalit, ale je také spousta věcí, u kterých si musíte pamatovat, že je balit nemáte.

Stěhovací krabice baleni

Nebalit do stěhovacího vozu kvůli bezpečnosti 

Pokud během vašeho stěhování balíte své věci sami a nevyužíváte balící servis stěhováků, musíte mít na paměti svou bezpečnost a bezpečnost jedoucího vozu a jeho personálu.

1. Některé čisticí prostředky pro domácnost

Při smíchání s jinými chemikáliemi v prostoru stěhovacího vozu mohou čisticí prostředky jako je např. bělidlo (SAVO), uvolňovat nebezpečné výpary a dokonce způsobit požár. Mějte na paměti, že teploty v zadní části jedoucího kamionu mohou během krátké doby vystoupit velmi vysoko. Takto vysoké teploty mohou vést k tomu, že se chemikálie promění ve škodlivé plyny. Takové čistící prostředky, pokud jsou již otevřeny, pokud možno spotřebujte před stěhováním nebo zabalte tak důkladně, že se nemohou vylít a pro jistotu je nebalte spolu s jinými chemikáliemi. Pokud takové balení nemůžete zajistit - nebalte je a nestěhujte ve stěhovacím voze!

2. Další chemikálie, hořlavé, žíravé nebo výbušné látky

Nebalte k jiným chemikáliím nebo vůbec, pokud nedokážete zajistit bezpečné zabalení, kapalinu do zapalovače, chemikálie pro snadnější rozhoření např. při grilování, hnojiva, přípravky na likvidaci plevele a pod. Do přepravního prostoru nákladního vozu nepatří ani baterie do auta, petrolej, bazénová chemie, kyseliny, ředidla, amoniak, petardy a podobné věci pro ohňostroje, motorový olej, propan a podobně.

3. Zbraně a munice

Mějte ohled na stěhovací personál a zbraně a munici nebalte k naložení do stěhovacího. kromě toho, za svoje zbraně si musíte zodpovídat sami.

Nebalit, protože můžete potřebovat

1. Některé léky

Do stěhovacího vozu nebalte a nenechávejte naložit své léky, které užíváte každý den. Nechte si v zavazadle, které si budete stěhovat osobně sami, dávky na 2 - 3 dny, abyste mezi vyloženými ale ještě nevybalenými krabicemi nemuseli v novém domově hledat svou denní dávku. Nechte si u sebe také lék na bolest hlavy, nevolnost nebo co čas od času potřebujete.

2. Osobní doklady

Do osobního zavazadla, které si budete stěhovat sami, zabalte osobní doklady. 

3. Platební nebo kreditní karty a hotovost

Ani platební karty a hotovost nenechávejte naložit do stěhovacího vozu. Jednak je můžete rychle potřebovat, ale také je lepší je mít neustále pod dohledem kvůli nenechavcům, co s v okolí stěhovacího vozu mohou na ulici najít nebo i v bytovém domě (o tom budeme psát níže).

4. Spodní prádlo, něco na spaní a oblečení na jeden den

 Do osobního zavazadla si dejte také něco na spaní, spodní prádlo a oblečení na 1 den, ať nemusíte v novém domově dělat ještě větší zmatek a přehrabávat nevybalen krabice.

5. Hygienické potřeby

Ze stejného důvodu si do osobního zavazadla přibalte také kartáček a pastu na zuby a podobné základní hygienické potřeby.

Nebalit do stěhovacího vozu kvůli nenechavcům

Do stěhovacích krabic k naložení do stěhovacího vozu nebalte a raději stěhujte osobně následující cenné věci, pokud nemáte kamárády, kteří by se po dobu stěhování starali o sledování všech věci a jejich hlídání před nenechavci z okolí po dobu, co stěhováci stěhují jiné věci: pasy, letenky, klíče od auta, doklady od auta, doklady o vzdělání, šperky, zlato a mincovní stříbro, sbírky mincí nebo známek a jiné cenné věci.

Stěhováci nemohou při manipulaci s nákladem sledovat každou krabici nebo věc, která je na dosah za otevřenými dveřmi bytu, domu nebo stěhovacího vozu, případně složená u stěhovacího vozu. Nedovede si představit, kolik lidí v okolí místa stěhování je schopných v nestřežený okamžik využít "svou příležitost" a vytáhnout něco z otevřených dveří nebo stěhovacího vozu. Věřili byste, že některý ze sousedů nebo jejich hostů našemu zákazníkovi odcizil na chodbě za dveřmi na 5 min položenou, skoro stokilovou činku se závažím? Tak tomu teda věřte!