Kolik lidí budete na stěhování potřebovat

Kolik lidí potřebujete na stěhování a jak dlouho to může trvat

Našli jste nové bydlení a začali se připravovat. Začali jste i balit. V tu chvíli jste si nejspíš uvědomili jste si, že najmout si stěhovací firmu je nejlepší způsob, jak to provést!

Pak začnete přemýšlet o praktických detailech. Kolik to bude stát? Jak dlouho to bude trvat a kolik stěhováků budete potřebovat?

Naštěstí vám profesionální stěhovací společnost podle svého know-how na tyto otázky s celkem dobrou přesností odpoví. Pro vaši předběžnou představu, abyste to mohli ještě před nabídkou profi stěhováků alespoň trochu odhadnout, pomohou následující informace.

Kolik stěhováků bude potřeba?

kolik

Obecné odhady doby stěhování a počtu stěhováků

I když se jedná o odhad na obecné úrovni, který nezohledňuje detaily a specifika vašeho konkrétního stěhování, můžete vycházet z následujících údajů.

 • Garsonka, 1+1
  Pokud máte garsonku nebo 1+1 kolem kolem 30-40 m2, budete na práci potřebovat 2 stěhováky. Nakládka a vykládka zabere v průměru 3–5 hodiny.
 • Byt 2+kk až 3+kk
  Pokud má váš byt 1-2 ložnice a 50-80 m2, počítejte 2 nebo 3 stěhováky stěhováky na 4-6 hodin.
 • Dům se 2-3 ložnicemi
  Pokud má váš dům 2–3 ložnice a 90-150 m2, budete potřebovat 3 stěhováky v průměru na 6–8 hodin.
 • Dům se 3-4 ložnicemi
  Dům se 3 až 4 ložnicemi o ploše 150 až 200 m2 bude v průměru potřebovat 3 nebo 4 stěhováky na 7 až 9 hodin

Další faktory ke zvážení

Při určování počtu stěhováků, které budete potřebovat, samozřejmě existují další faktory. Každé stěhování má řadu proměnných, zejména množství věcí, předměty, které vyžadují zvláštní péči nebo jsou těžké (nad 100 kg), jak snadný nebo složitý je vstup do vašeho starého nebo nového domova.

Množství věcí ke stěhování

Větší množství věcí samozřejmě může prodlužovat dobu stěhování a zvyšovat potřebný počet stěhováků. Proto se také snažte již před započetím balení vytřídit to, co stěhovat už nebudete - je to staré, rozbité, nehodí se to anebo se to dokonce do nového bydlení nevejde. Takové věci prodejte, darujte nebo nechte odvézt do sběrného dvora.

Věci co potřebují zvláštní péči

Pokud máte velké, těžké, těžké uchopitelné nebo starožitné předměty, pravděpodobně budou vyžadovat nějaké další ruce a více balení. Patří sem třeba klavír, piano, vířivka, velká umělecká díla nebo starožitný nábytek anebo třeba kulečník nebo velký krb/gril. Zahrňte také velké spotřebiče jako je vaše myčka, lednička s mrazákem nebo americká lednice, pračka, velká televize, velké akvárium apod.

Překážky v příjezdu nebo vstupu

 

Dobu stěhování mohou prodlužovat a počet stěhováků navyšovat takové skutečnosti jako nemožnost zaparkovat blízko u vchodu, úzké schodiště, počet pater, malé nebo nefunkční výtahy, úzké chodby nebo dveře a málo prostoru tam, kde se chodby lomí.